Abone Olunan Veri Tabanları

Veritabanları

Abone Olunan Veri Tabanları

Küçült Yazı Tipi Büyüt

!!! Hizmetinize sunulan veritabanlarından hiçbir şekilde "otomatik ve sistemli download" yapılmamalıdır. Söz konusu veritabanları BEUN' e lisanslandığı için bu tür işlemler hem kullanıcıları hem üniversiteyi zor duruma sokacak ve söz konusu kaynağın erişimi kesilecektir. Hangi bilgisayarlardan işlem yapıldığı yayıncılar tarafından izlenmektedir. Bu konuda hassasiyet göstereceğinizden eminiz. Teşekkür eder, iyi çalışmalar dileriz.

ACADEMIC JOURNALS: Nature Dergi Grubu tarafından isminde ‘’Nature‘‘ ibaresi geçmeyen ve bir paralel segmentte yayın hayatına devam eden ‘’Academic Journals All’’koleksiyonu oluşturulmuştur. Klinik bilimler, fizik bilimleri ve yaşam bilimleri alanında toplamda 40 dergi içermektedir. Bu koleksiyon , bir çok önde gelen akademik dernek/kuruluş ortaklıkları ile beraber yönetilmekte ve genişlemektedir. Abonelik ile birlikte 1997

AKADEMİK TV : Akademik TV, farklı öğrenim seviyelerindeki kullanıcılara hitap eden videolar barındıran ve akademi camiasına hizmet etmeyi amaçlamış milli bir video veri tabanıdır. Kullanıcılar sistemde yer alan videoları izleyebileceği gibi sisteme ücretsiz kayıt olup video yüklemesi de yapabilirler.

Akademik TV’de, Türkiye’de gerçekleştirilen onlarca akademik sempozyuma ait akademik bildirilerin video sunum halleri yer almaktadır. Yüzlerce konu başlığında yayımlanmış binlerce videoyu bünyesinde barındırmaktadır. Ayrıca eğitmenler tarafından oluşturulmuş, farklı konu başlıklarında yayımlanmış kurslar Akademik TV’de yer almaktadır. Kullanıcılar kurumsal e-posta adresleri ile sisteme kayıt sağladıklarında kurumlarının internet ağına gerek kalmadan da sistemi kullanabilmektedir.

ANNUAL REVİEWSDergilerin kapsamında yaşam bilimlerinden, biyomedikal bilimlerinden, fen bilimlerinden, tarım bilimlerinden, sosyal bilimlerden ve ekonomiden 51 konu yer almaktadır. Her bir Annual Reviews'da, bir alandaki en önemli konulara ilişkin 20+ makale bulunmaktadır. Tanıtım bölümüne sahip olan her makalede konu derinlemesine ele alınmaktadır ve en az 130 atıf vardır. Alıntılanan atıflar yazarlarımızca dikkatli bir biçimde seçilmektedir ve daha kapsamlı bir keşif sürecine giden birincil araştırmanın yolunu açmaktadırlar.
Dergi etki faktörleri için https://www.annualreviews.org/about/impact-factors

ASOS Asos İndeks; Türkiye’de var olan dizinleme kültürünün üzerine kurulmuş, yayınlanan tam metin ve bu metinlerdeki atıf yapan ile atıf yapılan metin arasındaki ilişkiyi bilimin hizmetine sunan bir veritabanıdır. Asos İndeks kapsamı; Fen, Sağlık ve Sosyal bilimler alanında yayın yapan dergileri indeksleme ve dergilerde yayınlanan makalelere yapılmış atıfları araştırmacılara sunmak şeklindedir.

Asos İndeks’te, ulusal ve uluslararası yayın yapan 1400’den fazla dergiye erişebilir, bu dergilerde yayınlanan 160.000’den fazla makaleye ait tam metinleri araştırmalarınızda kullanabilirsiniz. Kurum dışından Asos İndeks’e erişebilmek için kurumsal e-posta adresiniz ile sisteme kayıt olabilirsiniz.RGİ LİSTESİERGİ LİSTESİ     

BOOKCİTES Bookcites Atıf Dizini, Kolay arayüze ve birden fazla arama seçeneğine sahiptir. Sadece atıf değil başlık ve yazarda da arama yapılabilmektedir. Kurumlara özel hazırlanmış olan panelde kurumsal atıf sayısı, okuma ve indirme sayıları gibi gelişmiş istatistikler detaylı olarak sunulmaktadır.  Bookcites’da; 350 + yayınevi bulunmaktadır. 35.000 +  Yayınevi kitabı bulunmaktadır. 2200 +  Tam metin bildiri kitabı bulunmaktadır. 90.000 + Tam metin bildirisi bulunmaktadır. 4 Milyon + atıf bulunmaktadır. Yayınevi , kitap ve atıf sayıları gün geçtikçe artmaktadır.

CLINICAL KEY Elsevier'in yeni ürünü Clinical Key doktorların sorularına daha hızlı yanıt veren daha akıllı bir arama seçeneği sunan kapsamlı bir veritabanıdır. Clinical Key veritabanı içinde 35 tıbbi uzmanlık alanı yer almaktadır.Elsevier ClinicalKey, cevaplarını, en büyük klinik kaynak koleksiyonlarının arasından sunar.Tüm tıbbi ve cerrahi uzmanlık alanlarını kapsar. Kanıta dayalı en güncel cevapları sunar. Kullanım Kılavuzu Uzaktan Erişim Dergi listesi Kitap ListSesi  

DMAGS: Bir çok Türkçe popüler magazini tek bir platformda kullanıcılara sunan dMags ile; dergi ve çizgi romanları iOS, Android tabanlı mobil telefon/tablet ve bilgisayarlar üzerinden okunabilir. National Geographic, Popular Science, Chip, Fortune, Forbes, Capital, Atlas, Ekonomist, MediaCat, Cosmopolitan, Elle, LeMan gibi Türkiye’de önde gelen dergileri elektronik ortamda görüntüleyebilirsiniz. dMags ile birlikte 450+ derginin 10.000+  güncel ve arşiv sayılarına limitsiz multiplatform (iOS, Android, web), zaman-mekan bağımsız erişim imkanı sağlarsınız. Kullanım Kılavuzu

dMags dergileri: https://dmags.net/yayinlar/dergiler


ÖNEMLİ NOT: 
Kitap iceriklerini PDF olarak indirebilme ve cikti alma icin sadece bir kez www.clinicalkey.com sayfasının sag ust kösesinde bulunan''Register'' ikonuna tiklayıp kayit yapmaniz yeterlidir. Dergi iceriklerini PDF olarak indirme ve cikti alma icin kendi hesabiniza giris yapmak gerekmemektedir. 

EBSCOHOST TUBİTAK-EKUAL kapsamındaki fen bilimleri, tıp, insanı ve sosyal bilimler alanındaki akademik dergilere tam metin erişim sağlar. 

EMERALD Ağırlıklı olarak yönetim bilimleri alanında yayın yapan Emerald yayınevinin Emerald eJournals Premier Koleksiyonundaki 306 dergiye tam metin erişim sağlar.

ELSEVIER CLINICAL DENTISRY E-BOOK :Diş Hekimliği alanına ait 24 adet e-kitaba tam metin erişim sağlar.

HİPERKİTAP Türkiye'nin ilk ve tek türkçe e-kitap veri tabanı olan Hiperkitap ile 12bin e-kitaba erişim sağlar. Kitaplar kütüphane kataloğunda yer almakta olup;  katalog tarama bölümünden erişebilirsiniz.  

IEEE  TÜBİTAK-EKUAL kapsamında IEEE ve IEE nin çeşitli dergi, konferans ve standartlarına erişim sağlar.     

IGI GLOBAL  IGI Global yayinevi uygulamali teknoloji alaninda bilimin tum dallarini kapsayan 3400+ guncel e-kitabi (2000-2017)  erisime sunmaktadir.Konular Yazilim, İş idaresi, Ekonomi,  Bilgisayar, Mühendislik, Eğitim, Çevre, Akilli Teknolojiler, E-Devlet,  Bilgi Yonetimi ve Kütüphanecilik, Medya ve İletişim, Genetik, Tıp ve sağlık koruma, Güvenlik ve Adli Tıp, Etik, Hukuk, ve Sosyal Bilimler'dir. 


IDEALONLINE : İdealonline veri tabanları, İdeal Kütür’ün iş birliği içerisinde olduğu yayıncı ortakları tarafından yayınlanan bilimsel ve teknik içeriğin keşfedilmesi ve bunlara erişilmesi için önemli bir kaynaktır. Özellikle Türkçe içeriği uluslararası standartlarda ve güçlü bir sistemle kullanıcılarına ulaştırmaktadır. İdealonline içerisinde 5 ayrı veri tabanı vardır: Akademik Dergiler, Popüler Dergiler, İdeal Tıp Kitapları , Konferans & Armağanlar , İdeal eKitap    

İDEALONLINE DİN BİLİMLERİ VERİTABANI :1500 den fazla din bilimleri alan kitabına erişim sağlanmaktadır. İlahiyat alan kitaplarını tek bir platformda toplayan kapsamlı bir Türkçe kaynak rehberdir.

INCITES : InCites özelleştirilmiş, atıfa dayalı bir değerlendirme aracıdır. Kurumsal verimliliğin analizine ve kurumlar tarafından sürdürülen bilimsel çalışmaların dünya çapında kıyaslanmasına imkan verir. Araştırma girdi ve çıktılarının ölçümü, güncel trendlerin takibi ve makalelerin, dergilerin, kurumların, kişilerin ve bölgelerin karşılaştırılması imkanını sunan, bütünleşik web tabanlı bir akademik platformdur. Incites veri tabanını kullanabilmek için kayıt olmanız gerekmektedir. Web of Science kaydınız varsa kullanıcı adı-şifreniz ile giriş yapabilirsiniz, kaydınız yoksa “Register email adress” bağlantısına tıklayarak kayıt olabilirsiniz.  Profil oluşturma Kullanım Klavuzu

*Essential Science Indicators :  
Yüzlerce disiplinde etkili bireyleri, kurumları, makaleleri, yayınları, ve ülkeleri belirleyin bununla birlikte gelecekteki çalışmaları etkileyebilecek yeni araştırma alanları.

Determine influential individuals, institutions, papers, publications, and countries in hundreds of disciplines — as well as emerging research areas that could impact future work

ITHENTICATE

Akademik topluluk arasında önemli bir yer tutan “İntihali engelleme” ile ilgili olarak; TÜBİTAK Ulakbim tarafından sağlanan doğrudan akademik yayınların değerlendirilmesi ile ilgili (öğrenci ödevleri hariç) kapsamlı bir akademik içeriğe sahip bir programdır. İlgili platformun erişim tanımlamaları kütüphanemiz tarafından yapılacaktır. Akdemik derecesi “doktor” ve üzerinde olan kullanıcılara hesap açılabilmektedir. Programı kullanmak isteyen  akademisyenlerimizin aysegul.k@beun.edu.tr  adresine isim, soyisim ve mail adreslerini bildirmeleri gerekmektedir.


İNTİHAL.NET : Akademik İntihal (www.intihal.net), akademik çalışmalardaki benzerlik oranını tespit etmek için Türkiye’de üretilmiş yerli bir programdır. Birçok intihal tipini tespit etmek için özelleşmiş, internet tabanlı bir benzerlik tespit ve raporlama yazılımıdır. intihal.net ile çalışmanızın özgünlük testini  3 adımda gerçekleştirebilirsiniz. İntihal.net farklı dosya formatlarını desteklemektedir. Programa üye olan kurumlar hem doküman tipi hem de doküman sayısı bakımından hiçbir sınırlandırma olmadan sistemden faydalanabilirler. Kullanım Klavuzu

JOURNAL CITATION REPORTS : Dergi performans metrikleri dünyanın önde gelen dergilerini değerlendirmek için sistematik, objektif bir yöntem sunar.  21400 + dergi, 114 Ülke, 5200 + yayıncI
Kullanım Klavuzu

JSTOR (Journal Storage) veritabanı, uluslararası düzeyde yayınlanmış  hakemli dergileri kapsar. Dergiler ilk çıkış yılından günümüze kadar olan (son 2-5 yıl hariç) tüm sayılarına erişilmektedir. Arşiv niteliğinde bir veritabanıdır. Antropoloji, arkeoloji, ekoloji, Amerika ve Afrika çalışmaları, Asya çalışmaları, bitki bilimi, işletme, Ortadoğu çalışmaları, ekonomi, maliye, eğitim, fen bilimleri, tarih, dil, edebiyat, felsefe, siyaset bilimleri, nüfus etüdleri, sosyoloji, coğrafya, din, folklör, film, gösteri sanatları, müzik, istatistik ve matematik konularını kapsamaktadır.

LIBDIS Libdis akademisyen ve araştırmacıların akademik yayın ihtiyaçları için özelleştirilmiş koleksiyonlar sunan bir akademik veri tabanıdır. Belirli alanlarda seçkin tam metin yayınlardan oluşan koleksiyonlar ile araştırmacılarınıza eşsiz akademik kaynaklar sunabilirsiniz. Libdis’de her koleksiyon kendi için de 32 farklı disipline ayrılmış, meta verileri kontrol edilmiş, erişim uçları düzenlenmiş içeriklerden oluşur. Libdis kendi gelişmiş arayüzü ile hizmet verdiği gibi, kurumunuz da yer alan Piri Keşif Aracı ile bütünleşmiş çalışmaktadır. Libdis içerisineki aktif koleksiyonların listesi detaylı açıklamaları ve tanıtım ekranları ektedir.

Dijital Haber Koleksiyonu :https://libdis.com/index.jsp?modul=auth&unvd=67zbeu&db=dhc15x

Akademik Konferans Video Koleksiyonu: https://libdis.com/index.jsp?modul=auth&unvd=67zbeu&db=a4kvk

Eski Gazete Koleksiyonu: https://libdis.com/index.jsp?modul=auth&unvd=67zbeu&db=egk3v

Osmanlıca Makaleler Koleksiyonu: https://libdis.com/index.jsp?modul=auth&unvd=67zbeu&db=omkm2

Piri Sağlık Bilimleri Koleksiyonu: https://libdis.com/index.jsp?modul=auth&unvd=67zbeu&db=pmc

Piri Extended Thesis Collection (Full Text): https://libdis.com/index.jsp?modul=auth&unvd=67zbeu&db=petc5

Piri Extended Book Chapter Collection (Full Text): https://libdis.com/index.jsp?modul=auth&unvd=67zbeu&db=05e2y


MANGO LANGUAGES

Mangonun konuşturarak öğreten otomatik öğrenme modülü, kullanıcılara dil öğrenmenin 4 ana bileşeni olan gramer, kelime hazinesi biriktirme, telaffuz geliştirme ve dilin kültürünü öğrenme faaliyetlerini ayrı bir çaba gerektirmeden kazandırmaktadır. Mangonun sürükleyici programında kullanıcı gerektikçe geçmişte kalan kısımlarla ilgili tekrarları geriye dönmeye gerek kalmadan görerek ilerlemekte, böylece hız ve ahengini koruyabilmektedir.


MENDELEY
Mendeley, araştırmacıların araştırmalarını yönetmelerine ve geliştirmelerine, diğer araştırmacılar ile çevrimiçi işbirliği yapabilmelerine ve yapılmış olan son araştırmaları keşfetmelerine yardımcı olurken, bir kaynakça yönetim aracı ve akademik sosyal ağ hizmetini kurumlara yönelik sunan bir araçtır. Çevrimiçi ve çevrimdışı olarak farklı cihazlarda eşzamanlı kullanım olanağı sunan Mendeley, aynı zamanda güçlü bir PDF yönetim aracıdır. Mendeley Desktop programını indirmek ve üyelik sağlamak için www.mendeley.com adresinde yer alan Signup & Download bağlantısı kullanmak yeterlidir. Zonguldak Bülent Ecevit kurumsal sayfasında yer alan “Join this group” butonu kullanılarak üyelik sağlanmaktadır. ; Mendeley kurumsal versiyondan yararlanabilmek icin beun.edu.tr uzantılı e-posta ile hesap açılmalıdır.

NATURE

1869 yılında yayınlanmış, multi-disipliner alanda en önde gelen, haftalık, uluslararası bilimsel bir dergidir ve ‘’Nature Journals All ‘’ Dergi Koleksiyonu’nun merkezinde yer almaktadır. Nature Journals All Dergi Koleksiyonu klinik bilimler, fizik bilimleri ve yaşam bilimleri alanında, isminde ‘‘Nature‘‘ ibaresi geçen diğer yayınlar ile genişlemiş ve toplamda 46 dergiye ulaşmıştır. Nature Protocols ve Nature Methods yayınları da bu grupta yer almaktadır. Nature Journals Dünya’nın en yüksek etki faktörüne sahip dergi paketidir. Abonelik ile birlikte 2007 yılına kadar geriye dönük erişim sağlanır. Abonelik yapılan yıla ve bir önceki yıla arşiv haklarıyla beraber erişim verilir. 

OVID  

LWW yayınevinin genel konulu dergilerinin yanı sıra tıp, eczacılık ve hemşirelik konulu dergileri de kapsamaktadır. 1950 den günümüze erişim mevcuttur. 


PALGRAVE MACMILAN  

Nature Dergi Grubu’nun ’’PMJ All’’ dergi paketini oluşturmaktadır. İktisat, ekonomi, finans, sosyal bilimler, hukuk, yönetim bilimleri, filozofi ve hukuk alanlarında yayın yapan 47 dergiden oluşmaktadır. 1997 yılına kadar geriye dönük erişim sağlanmaktadır. Abonelik ile birlikte 1997 yılına kadar geriye dönük erişim verilir. Abonelik yapılan yıla ait arşiv hakları sağlanır. 

PROQUEST

*ProQuest Dissertations & Theses  TEZ  LİSTESİ

Pek çok farklı  disiplin içerir. İşletme, yönetim bilimleri, ekonomi, sosyal ve beşeri  bilimler, tıp, mühendislik, fen bilimleri, ziraat vb. konuları içeren,  doktora ve master tezlerini de kapsayan "aggregator" veritabanıdır.  

ROYAL MARSDEN MANUAL 
Klinik beceriler ve prosedürler üzerine dünyanın en popüler kitaplarından biri olan bu kaynak, en son araştırma bulgularına ve uzman klinik tavsiyelerine dayanan ayrıntılı prosedür kılavuzları sağlayarak hemşirelerin ve öğrencilerin klinik olarak etkili hasta odaklı bakım sunmalarını sağlar.

SCIENCE DIRECT TUBİTAK-EKUAL kapsamındaki Elsevier Science yayınevinin ve diğer bilimsel, teknik, tıp ve yayınevlerinin dergilerine tam metin erişim sağlayan disiplinlerarası bir  veritbanıdır. Ayrıca bilbiografik bilgi de taranabilir.1995 den günümüze erişim sağlar.      

SCOPUS 
TUBİTAK ULAKBİM EKUAL kapsamında Scopus Atif Veri Tabani’na abonelik yapılarak üyelerimizin kullanımına açılmıştır. Lisans anlaşması 2013-2015 yıllarını kapsamakta olup, Scopus aboneliği ile bilimsel araştırmaların etkin ve verimli bir şekilde takip edilmesi hedeflenmektedir. Scopus , bibliyometrik araçlarla birlikte araştırmayı izlemeye, analiz etmeye ve görselleştirmeye yarayan bir atıf veri tabanıdır.  


SOBIAD ATIF DİZİNİ

Sobiad, Sosyal Bilimler, Fen Bilimleri , Sağlık Bilimleri alanlarında yayınlanan toplamda 838 derginin indekslendiği,atıflarının bulunduğu bir veritabanıdır ve aynı zamanda Türkiye merkezli en çok sosyal bilimler makalesinin bulunduğu milli bir indekstir.

SPRINGERLINK

1996 dan günümüze erişim sağlayan temel bilimler, sosyal ve beşeri bilimler, mühendislik, tıp ve yaşam bilimleri konularını içeren tam metin makale koleksiyonudur. 


SPRINGER NATURE 2017 E-KİTAP

Springer e-Kitap koleksiyonu Fen, Teknoloji, Tıp, Sosyal ve Beşeri Bilimler alanlarındaki 5.000’in üzerinde kitap ile kütüphane koleksiyonunda yer almaktadır.   

TAYLOR&FRANCIS : TÜBİTAK-EKUAL kapsamındaki sosyal ve beşeri bilimler, teknik ve fen bilimleri, tıp ve yaşam bilimlerini içeren tam metin veri tabanıdır. 1997 den günümüze erişim mevcuttur.  
 


THE COCHRANE LIBRARY  Hasta bakım alanlarındaki (hastaneler, sağlık kuruluşları vb.), her düzeyde araştırma, öğrenme, finanse etme ve idare etmeden sorumlu olanları bilgilendirmek için yüksek kalitede veri sağlayan veritabanlarını içeren bir koleksiyondur. 

TURCADEMY

Turcademy tüm disiplinleri kapsayan koleksiyonuyla 10.000’den fazla Türkçe akademik kitabı online olarak kullanıma sunmaktadır. Bu sayede kullanıcılar ders kapsamında kullanacakları ya da akademik çalışmalarına katkı sağlayacak nitelikli Türkçe içeriklere diledikleri zaman diledikleri yerden online olarak erişebilmektedirler. Aynı zamanda Turcademy’de  yer alan Kültür koleksiyonu ile kullanıcılar Yapı Kredi Yayınlarına ait Kültür kitaplarına da online olarak erişim sağlayabilirler. Kullanıcılarımızın kitap okuyabilmeleri için sağ üst köşede bulunan “Kayıt” butonuna tıklayarak bir profil oluşturması gerekmektedir. Akabinde kullanıcının, e-postasına iletilecek aktivasyon bağlantısını takip ederek hesabını aktif hale getirmesi gerekmektedir. Sadece Kurumumuza ait uzantılı e-postalar ile kayıt işlemi yapılabilmektedir. Kullanım Rehberi  Kitap Listesi

TURNITIN Geniş kapsamlı karşılaştırma veritabanı olan Turnitin, öğrenci ödevleri ve tezler için benzerlik kontrolü ve online değerlendirme sunar. Programı kullanmak isteyen yüksek lisans ve doktora öğrenci ile tez danışmanı akademisyenler 291 27 70 numaralı telefondan kütüphaneyle irtibata geçebilirler.

TÜMER ALTAŞ E-YDS/YDS, YÖKDİL, TIPDİL, PTE, IELTS, TOEFL iBT sınavlarına hazırlık amacıyla oluşturulmuş bir veritabanıdır. 

UPTODATE: UpToDate veri tabanı, 25 Uzmanlık alanında, 7300’den fazla uzman doktor tarafından hazırlanan 12.000’den fazla konu içeriğine erişim sunmakta olan kanıta dayalı bir klinik karar destek sistemidir.  UpToDate; sürekli güncellenen, kanıta dayalı klinik bilgilerle donatılmış ve kullanımı kolay arayüzü ile dünyanın en çok kullanılan klinik bilgi kaynakları arasında yer almaktadır.  Doktorlar tarafından hastalık teşhisinde bulunulması, tedavi planı hazırlanması ve klinik bilgilerin hızlı ve etkin şekilde paylaşılmasına olanak verecek şekilde tasarlanmıştır. UpToDate Advanced Kullanıcı Kılavuzu 

VİDOBU

Dünyada Türkçe bilen tüm coğrafyanın ihtiyacı olan eğitimleri, alanında uzman eğitmenler ile sağlayan en iyi online video eğitim platformudur. HD kalitesinde izlenen içeriğini sürekli güncel tutmayı, özgün hazırlanmış örnek dosyalar sayesinde kolay öğrenmeyi, alanında uzman eğitmenlerle çalışarak en iyi olmayı sürdürmeyi hedeflemektedir.

WILEY ONLINE LIBRARY

Temel bilimler, sosyal ve beşeri bilimler, mühendislik, tıp va yaşam bilimlerini içeren tam metin dergi koleksiyonudur. 1998 den günümüze erişim mevcuttur.


WEB OF SCIENCE

Science Citation Index Expanded(SCI-Expanded): Bilim ve teknik konularında 1973 den günümüze güncel ve geriye dönüşlü bilgi içerir,1991 den günümüze makalelerin ingilizce özetlerini içerir. Social Science Citation Index(SSCI): Sosyal bilimleri  Kapsar. 1996 dan günümüze bibliyografik bilgi,1992 den günümüze ingilizce özet içerir. Arts&Humanities Index(A&HCI): Sanat ve insan bilimleri konularını kapsar. 1975 den günümüze bibliyografik bilgi ve 2000 den itibaren ingilizce özetleri içerir.    Profil Oluşturma  Atıf Raporlama Kullanım Klavuzu   

Web of Science Yazar Kayıtları Düzeltmeleri için tıklayınız..
Araştırmacı Profilleri için tıklayınız..

WoS-Korean Citation Index

Güney Kore'de yapılan araştırmalardan edinilen bilgiler.

SciELO Citation Index

Latin Amerika, İspanya, Portekiz, Karayipler ve Güney Afrika'daki araştırmalardan yeni bilgiler keşfederek daha eksiksiz bir küresel resim elde edin. 

Preprint Citation Index

Fen bilimleri, sosyal bilimler ve sanat ve insani bilimler alanlarındaki bir dizi uluslararası seçilmiş ve değerlendirilmiş ön baskı- preprint  arşivinden bir dergide resmi olarak yayınlanmadan önce önemli araştırma makaleleri için ön baskıları keşfedin.

WORLD e-BOOK LIBRARY 
200 den fazla dilde kitap ve doküman içeren  disiplinlerarası bir veritabanıdır.3 milyondan fazla e-kitap, 5791 sesli kitap, 5318 eğitim videosu, 16 milyon ansiklopedi makalesini içinde barındırır, tamamı indirilebilir bir içerik sunar.