Veritabanları

Deneme Veritabanları

DENEME VERİTABANLARI

ExpertPath 

 

ExpertPath, Elsevier firmasi tarafindan sunulan,  Amirsys tarafından patologlar için oluşturulmuş karar destek sistemidir.

ExpertPath anatomik patalojinin tüm alanlarında tanınmış uzmanların ortak bilgi ve deneyimlerine anında erişim sunmaktadır.

 

Kapsamı :

 

4.000’in üzerinde teşhis bilgisi

50.000 taranabilir, notlar içeren yüksek kalitede patoloji görüntüsü

Teşhis gruplarına genel bakış

Organ sistemleri için özet bilgilere sahip tablolar

Normal histoloji konuları

Numune işleme protokolleri ve en iyi uygulamaları

 

Tüm Anatomik Pataloji Uzmanlık Alanları

Expertpath tüm anatomik patoloji uzmanlık alanlarında karar destek bilgilerini içermektedir :

·         Kan & Kemik İliği

·         Kemik

·         Göğüs

·         Kardiyovasküler

·         Hücrebilim

·         Dermatoloji

·         Endokrin

·         Aile Gecişli Kanserler

·         Mide ve Bagırsak

·         Ürogenital

·         Jinekolojik

·         Baş & Boyun

·         Hepatobiliyer  & Pankreas

·         Intraoperatif Bakım

·         Böbrek

·         Lenf Nodulü  & Extranodal Lenfomalar

·         Nöropatoloji

·         Normal Histolji

·         Pediyatrik

·         Yumuşak Doku Tümorleri

·         Dalak

·         Torasik

·         Organ nakli

Turcademy 
Turcademy ile bilimsel, teknik hukuk ve tıp alanında hizmet veren veritabanı deneme erişimine açılmıştır. Kullanım Klavuzu İçin Tıklayınız


E-Marefa - Academic Journals Database : http://e-marifah.net 

e-Marefa DataBank for Islamic Economics and Finance:  www.idatabank.e-marefa.net

Unbound: Unbound tıp veritabanının 8 adet modülü  01.03.2018 tarihine kadar kurumumuz için deneme erişimine açılmıştır.

Nurse’s Pocket Guide: Hemşireler için günlük kullanıma uygun cep kitabı aplikasyonu. 

Johns Hopkins ABX Guide: Hastalık, klinik, teşhis, tedavi ve farmakolojik bilgi içermektedir. Risk faktörlerinden, epidemiyolojiye hatta ayırıcı tanıya inecek kadar detaylı bilgiler, en detaylı şekilde algoritmik olarak verilmiştir.

5 min Emergency Consult: Özellikle acil çalışanlarında (dahiliye, pediatri, kadın doğum, kardiyoloji, ortopedi, genel cerrahi ve acil uzmanları başta olmak üzere) teşhis ve tedavide kolaylaştırıcı müthiş algoritmik dataya sahip bir veri tabanıdır.

Bright Futures: Mevcut olan sağlığın daha da geliştirilmesine hitap eden, kültürel açıdan uygun müdahaleler yoluyla tüm çocukların sağlık durumlarını iyileştirmek için kullanılabilecek, teori temelli, kanıta dayalı ve sistem odaklı stratejiler ve araçlar setidir.

Dermatology DDX Desk: Dermatolojik olarak tüm lezyonların fotolu, atlas şeklinde olmasıyla ciddi anlamda eğitici ve dermatolojik lezyonları ayırt edici özelliğe sahip bir veri tabanıdır. Dermatoloji uzmanları ve asistanları, hatta tüm öğrenciler ve cilt lezyonlarını ayırt edilebilme konusunda güçlük yaşayan tüm uzmanlar kullanabilir. Tedavi konusunda öneriler de vermektedir.

Evidence Based Medical Guidelines: Kapsamlı bir içerik, çok farklı hastalığın en son tedavi rehberlerine ulaşım imkanı sağlamakta oldukça faydalı, ayrıca araştırılan konu hakkında detaylı hastalık bilgisi özeti ve semptomlara uygun hastalık çeşitlerinin tümünden bahsetmesi açısından, tüm uzmanlıklar için ve ilaç sektörü için ideal bir veri tabanıdır.

Gynecology and Obstetric Hopkins Manuel: Kadın doğumcuların günlük tüm çalışma hayatlarında kullanabilecekleri detaylı fakat çok iyi özetlenip tasnif edilmiş bir kaynak. Asistan ve hatta öğrenciler ve uzmanlar yararlanabilir. Onlarca baskısı yapılmış meşhur bir el kitabının dijital aplikasyonu.

Pocket ICU Management: Yoğun bakım şartlarında kullanılabilecek her türlü bilgiye ulaşımı hızlı ve net şekilde sağlayan bir cep kitabı uygulaması.

Merck Manuel Professional Edition: Tüm branşlarla ve hastalıklarla ilgili detaylı bilgi içermektedir. Öğrenci ve asistan kullanımına da uygun. Referans olarak önemli bir kaynak

Almanhal

Almanhal İslam Araştırmaları veri tabanı özellikle İlahiyat ve İslam Araştırmaları için Orta Doğu'daki en iyi yayıncılardan derlenmiş bilimsel içeriği, Arapça detaylı arama yapılabilen dünyadaki ilk  ve tek veri tabanıdır.

Orta Doğu'nun önde gelen güvenilir yayıncıları tarafından telif hakları güvence altına alınmış orijinal akademik araştırmaları, üniversite yayınlarını, bilim toplulukları ve araştırma kuruluşlarının çalışmalarını  tek şemsiye altında toplayabilmiş tek koleksiyondur. Almanhal 31 Aralık 2017 tarihine kadar deneme erişimine açılmıştır.

Konular: 

İslam Fıkıh: : mevzuat, hukuk ve yasal hükümler içermektedir.

İslam ve Diğer Disiplinler: İslam'da diğer konular; İş Dünyasında İslam, Tıpta İslam, Siyasette İslam;  İslam'ın diğer dinlerle Kutsal kitaplar ve konular çerçevesinde detaylı ve derinlemesine karşılaştırılmasını ele alan araştırmalar

Konulara göre özelleştirilmiş İslami İlimler koleksiyonu:

  1. İnanç b. Kuran Bilimleri c. Hadis Bilimleri d. İslam Mezhepleri e. Peygamber Biyografisi f. İslam Felsefesi g. İslam Ahlakı h. İslam Kültürü ve İslam tarihi.


İDEAL Online
İdeal yayınevine ait veritabanları yılsonuna kadar kurumumuz için deneme erişimine açılmıştır.

Rosetta Stone

Dünyanın en çok tercih edilen online dil eğitim aracı Rosetta Stone, başarısı kanıtlı Dynamic Immersion yöntemi ile 22,000’den fazla okula, 12,000’in üzerinde kuruma 20 yılı aşkın süredir hizmet vermektedir. Ödül kazanmış etkileşimli yaklaşımı sayesinde dünyadaki milyonlarca kullanıcı tarafından tercih edilmektedir ve artık her yerden ve her zaman erişim imkanı sunmaktadır. Ayrıca, mobil uygulama ile de kullanılabilmektedir. Konuşma, yazma, okuma ve anlama yeteneklerini doğal bir şekilde öğreten Rosetta Stone ile ezber ve çeviri zorunluluğu ortadan kalmaktadır. Rosetta Stone 30 Kasım 2017 ye kadar kurumumuz için deneme erişimine açılmıştır.

Diller: Afganca, Almanca, Arapça, Çince, Dari Farsçası, Endonezya Dili, Farsça, Filipin Dili, Flemenkçe, Fransızca, Hintçe, İbranice, İngilizce (American), İngilizce (Brisith), İrlanda Dili, İspanyolca (Latin Amerika), İspanyolca (İspanya), İsveççe, İtalyanca, Japonca, Korece, Latince, Lehçe, Portekizce (Brezilya), Rusça, Savahilice, Urduca, Türkçe, Vietnam Dili, Yunanca.

Erişim: http://search.ebscohost.com/login.aspx?authtype=ip,uid&profile=rosettrial

Rosetta Stone Mobil Uygulama Erişim Kılavuzu: https://www.youtube.com/watch?v=Vya2d-zCBdE

VisualDX

VisualDX veritabanı görsel bir klinik karar destek aracıdır. 2,700 hastalığa ait kayıt bulunmaktadır ve doğrudan UptoDate ve Pubmed bağlantısına sahiptir. 40,000’den fazla hastalık görüntüsü ve onlara bağlı açıklama ve tedavilere ilişkin bilgileri hızlı arama ile kolayca bulabilir.

Hastaya ait tanı, hasta geçmişi, belirtilen ve bulguların sisteme girilmesi ile sebep olabilecek hastalıklar sistem tarafından tespit edilir. Hastalığa ait, geniş açıklama, tedavi yöntemleri, tıbbi kayıt kodları, kaynakça, hasta bilg kartları gibi bilgiler sunulur. VisualDX Kasım ayı sonuna kadar kurumumuz için deneme erişimine açılmıştır.

Eğitim videosu: https://youtu.be/4sf2ZkvDgXI?t=20s

Bates Fiziksel Muayene Rehberi – Video veritabanı

Şu an da 5’nci edisyonu ile Bates’ Fiziksel Muayene Rehberi, baştan ayağa ve sistem tabanlı fiziksel muayene tekniklerini anlatmaktadır. Anlatımlar İleri seviye, giriş seviyesi veya genel klinik tıp dersleri için uygundur. Toplamda 8 saatten fazla video kaydı bulunmaktadır.

Acland’s Video Atlas of Human Anatomy

Aclands Human Anatomy – Kadavra Üzerinden Anatomi Eğitimi ve Anlatım Videoları veritabanıdır. Dr. Robert Acland’ın anlatımı ile gerçek kadavra görüntüleri parçalara ayrılmış, parlak renklerle ve detaylı anlatımlar ile sunulmaktadır. 300’den fazla video kaslar, tendonlar ve eklem bölgeleri gibi hareketli yapıları günlük yaşantıda kullanıldıkları gibi göstermektedir.

Renk ve dokusu bozulmamış gerçek insan bedeni ile gerçek anatomik yapıların video görüntülerini içermektedir. Kullanılan kadavralar tahnit işlemi uygulanmamış, veya mumyalanmamıştır. Yaşayan bir beden ile aynı renk, doku, ve hareketlilik bozulmadan sunulmuştur.

Visible Body Premium Package – 3B Anatomi Atlası

İnsan vücudunun 3 boyutlu modeli ile bölgesel ve sistematik binlerce  anatomik görüntü ve yapıya erişim. Ekrana yakınlaştırma-uzaklaştırma, çevirme, dolaştırma ve parçalarına ayırıp inceleme imkanı. Ayrıca radyolojik görüntü ve kadavra görüntüleri ile anatomik kesitleri de içermektedir.

Internet balantısına ihtiyaç duymayan iOS ve Android mobil uygulamaları üzerinden de kullanılabilmektedir.

Tanıtım videosu: https://www.youtube.com/watch?v=6SR7qbeulEM

BIOONE

BioOne Complete, biyoloji, ekoloji ve çevre bilimi alanlarında yayınlanan 191 derginin online olarak bir araya getirmiş bir platformdur. İklim değişikliği, Ekoloji, Biyoloji, Ziraat, Çevre, Ormancılık, Su Ürünleri gibi birçok konu alanında yayımlanmış içerikleri barındırmaktadır. BioOne veri tabanı, 30 Kasım 2017 tarihine kadar deneme erişimine açılmıştır.

IET DIGITAL LIBRARY

The Institution of Engineering & Technology (IET) (Mühendislik ve Teknoloji Enstitüsü) mühendislik veritabanları 30.Kasım 2017 tarihine kadar deneme erişimine açılmıştır.

Dünyanın en büyük mühendislik kurumlarından biri olan IET, özellikle Fizik, Otomasyon, Mekanik, Elektrik-Elektronik mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği, Enerji Mühendisliği, Telekomünikasyon, Radar&Sonar&Navigasyon teknolojileri ve Robotik gibi konu alanlarında faaliyet gösteren akademisyenler, araştırmacılar ve öğrencilere yönelik geniş bir içerik yelpazesi sunmaktadır.

IET ekitap listesi 

Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - Her Hakkı Saklıdır
[]
IPv6 Etkin