Akademik İntihal Engelleme Programı

Hizmetler

Akademik İntihal Engelleme Programı

Küçült Yazı Tipi Büyüt



ITHENTICATEAkademik topluluk arasında önemli bir yer tutan “İntihali engelleme” ile ilgili olarak; TÜBİTAK Ulakbim tarafından sağlanan doğrudan akademik yayınların değerlendirilmesi ile ilgili (öğrenci ödevleri hariç) kapsamlı bir akademik içeriğe sahip bir programdır. İlgili platformun erişim tanımlamaları kütüphanemiz tarafından yapılacaktır. Akdemik derecesi “doktor” ve üzerinde olan kullanıcılara hesap açılabilmektedir. Programı kullanmak isteyen  akademisyenlerimizin aysegul.k@beun.edu.tr  adresine isim, soyisim ve mail adreslerini bildirmeleri gerekmektedir.

İNTİHAL.NET : Akademik İntihal (www.intihal.net), akademik çalışmalardaki benzerlik oranını tespit etmek için Türkiye’de üretilmiş yerli bir programdır. Birçok intihal tipini tespit etmek için özelleşmiş, internet tabanlı bir benzerlik tespit ve raporlama yazılımıdır. intihal.net ile çalışmanızın özgünlük testini  3 adımda gerçekleştirebilirsiniz. İntihal.net farklı dosya formatlarını desteklemektedir. Programa üye olan kurumlar hem doküman tipi hem de doküman sayısı bakımından hiçbir sınırlandırma olmadan sistemden faydalanabilirler. Kullanım Klavuzu


TURNITIN Geniş kapsamlı karşılaştırma veritabanı olan Turnitin, öğrenci ödevleri ve tezler için benzerlik kontrolü ve online değerlendirme sunar. Programı kullanmak isteyen yüksek lisans ve doktora öğrenci ile tez danışmanı akademisyenler 291 27 70 numaralı telefondan kütüphaneyle irtibata geçebilirler.