Grup Çalışma Odaları

Grup Çalışma Odaları

Küçült Yazı Tipi Büyüt

Grup çalışma odalarına nasıl randevu alabilirim?
Grup çalışma odası kullanım kılavuzu için lütfen tıklayınız.

İşlem yapmak için lütfen 
https://kutuphane.beun.edu.tr/yordam/?p=2&dil=0&yazilim=yordam&devam=2f796f7264616d2f3f703d372664696c3d30 adresini tıklayınız.

Şifre işlemleri için girişte bulunan banko (ödünç alma/verme) personelinden yardım isteyiniz.


Grup Çalışma Odaları Kurallar

 1. Çalışma Salonlarına yiyecek ve içecekle girilmez.
 2. Salon içerisinde cep telefonu ile konuşulmaz.
 3. Kullanıcılar eşyalarının güvenliğinden kendileri sorumludurlar. Kaybolan eşyalardan Kütüphane Yönetimi veya güvenlik sorumlu değildir.
 4. Odalar en az 4 kullanıcı tarafından; rezervasyon sistemi aracılığıyla kullanılabilir. Kullanıcılar için belirlenen süre 120 dakikadır. Kullanıcılarımızın gün içerisinde 1 kez rezervasyon yapma hakkı vardır.
 5. Grup çalışma odalarında yüksek sesle konuşulmaz. Odaların özensiz kullanımından gruptaki öğrenciler sorumludurlar.
 6. Grup çalışma odalarının kullanımı sadece üniversite öğrencilerine aittir.
 7. 4 ve 8 numaralı çalışma odaları Akademik Personeller için kullanıma açılmıştır. Akademik Personeller için süre kısıtlaması yoktur.
 8. Kütüphane personeli kurallara uymayan ve uyarılarını dikkate almayan grubu, Kütüphane Yönetimi talimatıyla odadan çıkartma yetkisine sahiptir.
 9. Kütüphane’nin bilgi kaynaklarına ve eşyalarına (bilgisayar, masa, sandalye vb.) herhangi bir şekilde zarar veren kullanıcılar, gerekli yasal işlem yapılmak üzere bir tutanakla Rektörlüğe bildirilir. Hasar veren kullanıcılar, hasarın tanzimi ile yükümlüdür
 10. Kütüphane kurallarına uyulmaması durumunda kullanıcılar, Kütüphane personelinin uyarılarını dikkate almakla yükümlüdürler.
 11. Bilgi kaynaklarının izinsiz olarak Kütüphane dışına çıkartılması ya da çıkartılmaya teşebbüs edilmesi halinde durum bir tutanakla tespit edilerek, bu eylemde bulunan kullanıcılar gerekli yasal işlem yapılmak üzere Rektörlüğe bildirilir.
 12. Kütüphane binasının hiçbir bölümünde tütün ve alkol ürünleri tüketilmez
 13. Kütüphaneye giriş ve çıkışlarda, gerekli görüldüğü durumlarda kimlik, çanta vb. kişisel eşyalar güvenlik personeli tarafından kontrol edilir.
 14. Daire Başkanlığı tarafından, her eğitim-öğretim yılı başında kural ve yaptırımlarla ilgili değişiklik önerileri Rektörlüğe bildirilir. Değişiklikler, Senato kararıyla yapılır ve o eğitim-öğretim yılı başından itibaren yürürlüğe girer.

Detaylı bilgi için Kütüphane Yönetmeliğini tıklayınız..