Veri Tabanı Firma Direktörlerinden Kütüphanemize Ziyaret

Küçült Yazı Tipi Büyüt

Elsevier Türkiye satış Müdürü Ayhan Akanay Saraçoğlu ve Informascope firma direktörü Kıvanç Çınar yeni kütüphanemize ziyarette bulundular.

Yeni kütüphane bilgi hizmetleri ve koleksiyon geliştirme çalışmaları kapsamında Daire Başkanımız Osman Demir ile istişare ettiler. Elektronik kitap ve hizmet çözümleri ile ilgili kütüphanemize bilgi vererek, nitelikli kaynak koleksiyonu için ihtiyaç duyulabilecek çözümlerini ilettiler.  

Osman Demir, misafirlere kütüphanemizi gezdirerek ziyaretlerinden memnuniyet duyduklarını ifade etti ve son teknoloji çözümler ve nitelikli koleksiyon ile kaynak sayılarını artırmayı hedefledikleri belirtti.

Son yıllarda özellikle covid-19 salgın süreci ve sonrasındaki yoğun elektronik kaynak kullanımı olduğunu uzaktan eğitim sürecinin getirdikleri doğrultusunda e-textbook (ders kitabı) ihtiyacının arttığını belirtti.

Hâlihazırda kullanılan abone ve satın alma e-kitaplardaki kullanım artışı nedeniyle erişim olmayan kitap başlıklarına tıklanma oranı istatistikleri firmalardan istenmiş ve gelen sonuçlar doğrultusunda e-kitap temini ile ilgili abonelik, satın alma ve EBA modelleri incelenmiştir. Önümüzdeki akademik dönemde e-koleksiyon yelpazesinin genişletilmesine karar verilmiş ve gerekli çalışmalar başlamıştır.  

Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - Her Hakkı Saklıdır
[]
IPv6 Etkin