Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Çufalı TRT Haber'de Üniversitemizi Anlattı

Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Çufalı TRT Haber'de Eğitim Editörü programının canlı yayın konuğu oldu.

Programda, Rektörümüz üniversitemizin yeşil, mavi ve siyahın buluştuğu tek şehir olan Zonguldak’ta, doğa ile uyumlu kampüsleri, deneyimli ve nitelikli akademik kadrosuyla yeni öğrencilerini beklediğini söyledi.

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi hakkında bilgiler veren Rektörümüz, Tıp Fakültesinin bölgenin sağlık üssü durumunda olduğunu ve 6 yıl boyunca akredite edilerek kalitesini ortaya koyduğunu belirtti. Üniversitemizin “Mekânda Erişebilirlik” kategorisinde Diş Hekimliği Fakültesi, Mühendislik Fakültesi, Fen-Edebiyat Fakültesi ve Tıp Fakültesi ile  'Turuncu Bayrak' ödülü aldığını ifade eden Rektörümüz, kampüslerdeki sürdürülebilirlik çalışmalarını değerlendiren GreenMetric’te de üniversitemizin Türkiye ve Dünya sıralamalarında güzel dereceler elde ettiğini söyledi. 

Zonguldak’a gelecek öğrencilere sosyal imkânlardan bahseden Rektör Prof. Dr. Çufalı, 7/24 hizmet veren kütüphane ve çalışma salonlarında gece de çorba ikramı yapıldığını söyledi.

Üniversitemiz Ereğli Eğitim Fakültesi’nin 6 lisans programının bu sene akredite edildiğini belirten Rektör Çufalı, Eğitim Fakültemizin bugüne kadar 6 lisans programı ile aynı anda akredite olan ilk ve tek Eğitim Fakültesi olduğuna işaret etti. Mühendislik Fakültemizin de güçlü kadrosu ve laboratuvar alt yapısı ile öğrencilere nitelikli eğitim verdiğini söyleyen Rektörümüz, model uydu yarışmasında Grizu-263 Takımımızın iki sene üst üste Dünya ikinciliğini elde ettiğini hatırlattı.

Son olarak tercih yapacak öğrencilere çağrıda bulunan Rektör Prof. Dr. Çufalı “Gelecek Burada Şekillenir” sloganı ile öğrencileri Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi’ne beklediklerini söyledi.

Programın tamamını izlemek için lütfen  https://youtu.be/Pkqm-eAALWs linkini tıklayınız.

Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - Her Hakkı Saklıdır
[]
IPv6 Etkin