Kütüphanemizin Basılı Yayın Sayısı 170 Bini Aştı.

Küçült Yazı Tipi Büyüt

Prof. Dr. Durmuş Günay Kütüphanesi, 1992 yılından bu yana gelişen koleksiyonuyla 171.170 basılı kaynağa, 5.748,264 elektronik yayına sahip, iki merkez kütüphaneden oluşan ve ikisi de 7/ 24 açık olan Türkiye’de tek kütüphanedir.

Çağdaş üniversitelerin kalitesi sahip oldukları kütüphanelerin gücü ve bu gücün sürdürülebilir olması ile ölçülmektedir. Bilimsel yayınlara ulaşım, üniversitelerin birinci önceliğidir.  Üniversitelerin yayın ihtiyaçlarının karşılanması, eğitim-öğretim ve araştırma ihtiyaçlarıyla doğrudan ilişkilidir.

Prof. Dr. Durmuş Günay Kütüphanesi bu önemli kriterin farkında olarak, üretilmiş bilgiye iyi bir organizasyonla zamanında erişen ve bu bilgileri kullanan üniversitelerin yeni bilgileri üretebileceği anlayışı ile her geçen yıl koleksiyonunu güçlendirmektedir.

 

Bu bağlamda 2020 yılı kaynak sayılarımız şu şekildedir.

Merkez Kampüs ve Dış Kampüsler dâhil basılı kitap sayımız 150.056,

Tez sayımız 7,550,

Basılı Süreli yayın sayımız 13.564

Elektronik kaynak sayımız 5.792,157.

 

Yeni Kütüphane Binamıza da en kısa zamanda geçiyoruz.

5000  m2 alana sahip ve 3 kattan oluşacak kitap ve teknolojiyi aynı çatı altında buluşturacak olan kullanıcılar için her türlü ergonomik yapısı düşünülerek tasarlanan yeni kütüphanemiz, 638 kişilik oturma kapasiteli olacak.

Yeni binamız da 7 gün 24 saat açık olup, çorba, bookeye, kitap yıkama makinesi, shelfCheck gibi birçok hizmetimiz aynı şekilde devam edecek. Sinema odası, konferans ve fuaye alanı gibi güçlü teknolojik altyapısı ile farklı hizmetlerle kütüphanemiz daha da öne çıkacak

Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - Her Hakkı Saklıdır
[]
IPv6 Etkin