Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdürlüğü Tarafından Hazırlanan Mobil Uygulama: E-Kitabım

Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdürlüğü Tarafından Hazırlanan Mobil Uygulama: E-Kitabım

Küçült Yazı Tipi Büyüt

Kültür ve Turizm Bakanlığı Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan ve yayınlanan E-kitabım adlı mobil uygulama, kitapseverler için harika bir fırsat sunuyor. Şu an için içerisinde 250’den fazla kitap barındıran uygulama, yakın gelecekte 2 binden fazla e-kitabı okuyucularla buluşturmayı hedefliyor.

Bakanlık tarafından hazırlanan bu mobil uygulamayla okurlar, kamu yayıncıları ve özel yayınevleri tarafından yayımlanan binlerce e-kitaba ücretsiz olarak ulaşabilecek. Kullanıcılar ücretsiz kitap okumanın yanı sıra kitapları mobil cihazlarına indirerek 15 gün boyunca okuyabilecek ve kendi kitaplıklarını oluşturabilecek.

E-kitabım uygulaması sayesinde ayrıca kullanıcılar, diğer kitapseverler ile birlikte sosyalleşebilecek. Uygulamada masaüstü ya da mobil cihazınızda kaldığınız yerden okumaya devam edebilecek, notlar alabilecek ve beğendikleri kitapları sevdiklerinize önerebileceksiniz.

Biyografiden, sanat ve el kitaplarına kadar geniş kategoride kitap barındıran uygulama, pek çok önemli yazarların kitaplarıyla da eşsiz bir deneyim sunuyor.

Ali ODABAŞ
Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdürü

Detaylı bilgi için: https://www.youtube.com/watch?v=2IoflCZrM4U

Google Play: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.dijitalsahne.ekitap&hl=tr

App Store: https://apps.apple.com/us/app/ekitab%C4%B1m/id1549543546#?platform=iphoneYayınlanma Tarihi : 01.11.2021