Kütüphane Oryantasyon Eğitimleri Sona Erdi

2019-2020 Eğitim-Öğretim yılı başlangıcında Prof. Dr. Durmuş Günay Kütüphanesi tarafından 1. Sınıf öğrencilerine yönelik olarak “Kütüphane kullanımı ve Araştırma Becerileri” üzerine bir dizi uyum eğitimi düzenlenmiştir.

 Eğitim 17 Eylül 2019 tarihinde başlamış 11 Ekim 2019 tarihinde sona ermiştir. Üniversitemizin toplam beş kampüsünde yapılan oryantasyonlar ilgili öğretim elemanı eşliğinde, bölümlerin derslik, konferans salonu ya da amfisinde görevli kütüphaneciler tarafından verilmiştir. 

 2019 yılında oryantasyon eğitiminlerine katılan öğrenci sayısı 1591 e ulaşmıştır. Yeni  öğrencilerimizin ilgiyle katıldığı oryantasyon programında kütüphane kullanımı, hizmetler, işbirliği, e-kütüphane uygulamaları, kütüphane hesaplarını yönetme, kitap tarama, kitap temizleme, gece çorbası,7/24 açık kütüphane hizmetlerine dair bilgiler verilmiştir. 

 Soru-cevap şeklinde geçen oryantasyonlar kullanıcılar için faydalı olup, kütüphane kullanımının artması yönünde olumlu dönüşler sağlamıştır.  Her yıl düzenli olarak yapılan eğitim programlarının giderek geliştirilmesi katılan öğrenci sayısının artırılması hedeflenmiştir.

 

Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - Her Hakkı Saklıdır
[]
IPv6 Etkin