Kütüphanemiz InCites ve Journal Citation Reports veri tabanlarına abone olmuştur.

Üniversitemiz, araştırma girdi ve çıktılarının ölçümü, güncel eğilimlerin takibi ve makalelerin, dergilerin, kurumların, yazarların ve bölgelerin karşılaştırılmasına imkan sunan InCites ve dergi atıflarının özet  analizini sunan bir Journal Citation Reports raporlama aracına abone olmuştur.

Incites veri tabanını kullanabilmek için kayıt olmanız gerekmektedir. Web of Science kaydınız varsa kullanıcı adı-şifreniz ile giriş yapabilirsiniz, kaydınız yoksa “Register email adress” bağlantısına tıklayarak kayıt olabilirsiniz.

 

InCites Erişim Adresi: https://incites.clarivate.com/

JCR Erişim Adresi: https://jcr.clarivate.com/

ESSENTIAL SCIENCE INDICATORS Erişim Adresi: http://esi.clarivate.com/

NOT: InCites data setleri oluşturmak, WoS’tan veri kaydetmek gibi işlemler içi kayıt (register) olmak zorunludur. Ayrıca WoS’tan InCites’a geçiş için kullanıcı adı şifre almak gerekmektedir.

 

INCITES Araştırma girdi ve çıktılarının ölçümü, güncel trendlerin takibi ve makalelerin, dergilerin, kurumların, kişilerin ve bölgelerin karşılaştırılması imkanını sunan, bütünleşik web tabanlı tek akademik platformdur.

 

INCITES İLE ÇOK DAHA FAZLASINI YAPIN!

  • Kuruluşunuza eş değer diğer kuruluşlar kimler ve onlara göre performansınız ne durumda?
  • Kurumunuzdaki yüksek performans gösteren araştırmacılar kimler ve kimlere istihdam sağlamalısınız?
  • Başarılı işbirlikleriniz hangileri ve hangilerini geliştirmeniz gerekir?
  • Hangi departmanlar kendi alanlarında etkilerini gösterebilmiş ve buna göre güncel kaynak analizi nasıl olmalıdır?

JOURNAL CITATION REPORTS

 

Web of Science’dan alınan dergi verileri işlenir,  değerlendirilir, hesaplanır ve “DÜNYANIN EN ÖNEMLİ DERGİLERİ” Journal Citation Reports aracılığı ile sunulur.

 

BİR DERGİNİN ARAŞTIRMA ÇEVRESİNDEKİ GERÇEK YERİNİ ÖĞENİN

 

Journal Citation Reports, eleştirel ve atıf verilerine dayalı dünyanın önde  gelen dergilerini değerlendirmek için tarafsız, sistematik ve objektif araçlar sunan, ölçülebilir istatistiki bilgiler içeren kapsamlı bir veritabanıdır.  

 

JCR, atıf referanslarını inceleyerek, araştırma, dergi ve kategori düzeylerindeki etkileri ölçmekte ve alıntı yapılan ve atıfta bulunulan dergiler arasındaki ilişkiyi göstermektedir. 

 

WEB OF SCIENCE VERİLERİNE DAYANARAK ANALİZ YAPILIR

JCR, Web of Science’daki bilim ve sosyal bilim dergi atıflarının özet  analizini sunan bir raporlama aracıdır. Web of Science Core Collection, alanında en önemli ve en yararlı olduğuna inanılan seçilmiş aktif dergileri içerir.

Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - Her Hakkı Saklıdır
[]
IPv6 Etkin