İçerikler Yükleniyor... Lütfen Bekleyiniz

Elektronik Yayın Sayısı

5.613.612

Basılı Dergi Sayısı

12.742

Kitap Sayısı

150.056

DUYURULAR

ExpertPath
Elsevier firmasi tarafindan sunulan,  Amirsys tarafından patologlar için oluşturulmuş karar destek sistemidir. ExpertPath anatomik patalojinin tüm alanlarında tanınmış uzmanların ortak bilgi ve deneyimlerine anında erişim sunmaktadır.


E-Marefa
Arap dili ve edebiyatı çalışmaları ile ilgili çeşitli kaynaklar sağlayan bir veritabanıdır. Veritabanı ayrıca islami araştırmalar ve karşılaştırmalı dinlerle ilgili çeşitli kaynaklardan oluşmaktadır.

Mevbank Hukuk Veritabanı Deneme Erişimi
Lebib Yalkın tarafından 65 yıllık tecrübe ve en son teknolojinin imkanlarıyla geliştirilen MEVBANK Veritabanı, mevzuat araştırmalar için en güncel İçtihat ve Mevzuat ile yorumlu uzman Makalelerini içerir.  MEVBANK, 25 Aralık 2017 tarihine kadar deneme erişimine açılmıştır. 

Turcademy
Turcademy ile bilimsel, teknik hukuk ve tıp alanında hizmet veren veritabanı deneme erişimine açılmıştır. Kullanım Klavuzu İçin Tıklayınız

American Society for Microbiology Deneme Erişimi
The American Society of Microbiology (ASM) Dünya’nın en eski ve en büyük yaşam bilimlerine adanmış topluluğudur. ASM veritabanı 31 Aralık tarihine kadar deneme erişimine açılmıştır.

GeoScienceWorld veritabanı Deneme Erişimi
Özellikle jeoloji ve maden mühendisliği bölümü üyeleri tarafından tercih edilen bir veritabanıdır. GeoScienceWorld veritabanı 31 Aralık 2017 tarihine kadar deneme erişimine açışmıştır.

ASM Mikrobiyoloji veritabanı Deneme Erişimi
1880 yılında kurulan The American Society of Mechanical Engineers (ASME)127,000’den fazla makine mühendisini ve dünya çapında üyeleri birleştiren ilk profesyonel organizasyondur. ASME Digital Library veritabanı 31 Aralık tarihine kadar deneme erişimine açılmıştır.

Rosetta Stone Online Dil Eğitim Aracı Deneme Erişimi
Dünyanın en çok tercih edilen online dil eğitim aracı Rosetta Stone, başarısı kanıtlı Dynamic Immersion yöntemi ile 22,000’den fazla okula, 12,000’in üzerinde kuruma 20 yılı aşkın süredir hizmet vermektedir. Rosetta Stone 30 Kasım 2017 ye kadar kurumumuz için deneme erişimine açılmıştır.  Rosetta Stone’a Mobil Giriş | Erişim: http://search.ebscohost.com/login.aspx?authtype=ip,uid&profile=rosettrial  |  Rosetta Stone Mobil Uygulama Erişim Kılavuzu:
https://www.youtube.com/watch?v=Vya2d-zCBdE

VisualDX Tanı Destek Aracı Deneme Erişimi
VisualDX veritabanı görsel bir klinik karar destek aracıdır. 2,700 hastalığa ait kayıt bulunmaktadır ve doğrudan UptoDate ve Pubmed bağlantısına sahiptir. 40,000’den fazla hastalık görüntüsü ve onlara bağlı açıklama ve tedavilere ilişkin bilgileri hızlı arama ile kolayca bulabilir.  VisualDX Kasım ayı sonuna kadar kurumumuz için deneme erişimine açılmıştır. |
Eğitim videosu: https://youtu.be/4sf2ZkvDgXI?t=20s

Bates Fiziksel Muayene Rehberi – Video veritabanı Deneme Erişimi
Şu an da 5’nci edisyonu ile Bates’ Fiziksel Muayene Rehberi, baştan ayağa ve sistem tabanlı fiziksel muayene tekniklerini anlatmaktadır. Anlatımlar İleri seviye, giriş seviyesi veya genel klinik tıp dersleri için uygundur. Toplamda 8 saatten fazla video kaydı bulunmaktadır.

Acland’s Video Atlas of Human Anatomy Deneme Erişimi
Aclands Human Anatomy – Kadavra Üzerinden Anatomi Eğitimi ve Anlatım Videoları veritabanıdır. Dr. Robert Acland’ın anlatımı ile gerçek kadavra görüntüleri parçalara ayrılmış, parlak renklerle ve detaylı anlatımlar ile sunulmaktadır.  Kullanılan kadavralar tahnit işlemi uygulanmamış, veya mumyalanmamıştır. Yaşayan bir beden ile aynı renk, doku, ve hareketlilik bozulmadan sunulmuştur.