İçerikler Yükleniyor... Lütfen Bekleyiniz

Elektronik Yayın Sayısı

5.613.612

Basılı Dergi Sayısı

13.223

Kitap Sayısı

150.056

DUYURULAR

Tümer Altaş e-Yds:  E-YDS/YDS, YÖKDİL, TIPDİL, PTE, IELTS, TOEFL iBT sınavlarına hazırlık amacıyla oluşturulmuş bir veritabanıdır.

Tümer Altaş e-Sınav: Yökdil Sağlık-Sosyal-Fen, eYDS, TıpDil sınavları için ayrı ayrı sorulardan oluşan testler ve her bir sorunun video çözümlerini içeren veri tabanıdır.

 Batı Karadeniz Turizm Haritaları Seti : Batı Karadeniz Ajansı tarafından hazırlanan Zonguldak, Karabük ve Bartın illerinin turizm noktalarını gösteren harita setlerinin digital versiyonudur.

Rosetta Stone Deneme Erişimi : Dünya çapındaki farklı eğitim kademelerindeki 22.000’den fazla okul, 8.000’den fazla özel şirket (Vodafone, Siemens, EasyJet, TripAdvisor, TDK, Hitachi…) ve 9.000’den fazla ulusal/uluslararası kar amacı gütmeyen organizasyon tarafından tercih edilen Rosetta Stone, dünyanın bir numaralı online dil eğitimi ve öğretimi setidir.

E-Marefa Deneme Erişimi
Arap dili ve edebiyatı çalışmaları ile ilgili çeşitli kaynaklar sağlayan bir veri tabanıdır. Veri tabanı ayrıca İslami araştırmalar ve karşılaştırmalı dinlerle ilgili çeşitli kaynaklardan oluşmaktadır.

Mevbank Deneme Erişimi
Mevzuat araştırmaları için en güncel içtihat ve mevzuat ile yorumlu uzman makalelerini içerir. Hukuk, vergi, ticaret ve finans, iş ve sosyal güvenlik, gıda, çevre, turizm, dış ticaret bölümlerinin derslerinde kaynak olarak yararlanılmaktadır. 

Gale Reference Complete Deneme Erişimi: Tıp, mühendislik, tarih, politika, sosyoloji, felsefe, ekonomi, din ve benzeri birçok bilim dalına yönelik makaleleri, kitapları, arşiv malzemelerini ve haber kaynaklarını bir arada bulabileceğiniz eşsiz bir koleksiyondur.

İçerikleri;

Archives Unbound Deneme Erişimi: Tarihin en önemli anlarını belgelendiren mikrofilm koleksiyonlarının dijitalleştirilmesiyle oluşturulmuş, her biri 5.000 ile 200.000 arasında sayfadan oluşan bu özel koleksiyonlar, araştırmacılara birincil kaynak olarak sunulmaktadır. Özellikle Osmanlı Devleti, Türkiye Cumhuriyeti, Ortadoğu ve K. Afrika hakkında diplomatik raporları sunmaktadır.

Academic OneFile + General OneFile + InfoTrac Newsstand Deneme Erişimi :  Fen bilimleri, teknoloji, sosyal bilimler, sanat, teoloji, edebiyat ve daha birçok konuda içerik sunan akademik araştırma için tek bir yerden hızlı bir şekilde gerekli bilgiye ulaşabileceğiniz bir platformdur. 28.000 dergide 80.000.000 makale, haber, videoyu erişiminize sunmaktadır.

Gale Virtual Reference Library e-book Deneme Erişimi : Tüm disiplinlerde ihtiyaçlarınızı karşılayacak 1,700 başlık altında 4000 ciltlik ansiklopedi serisidir. Öğrenciler, araştırmacılar, profesyoneller ve genel okuyucuların ihtiyaçlarını hedefleyen E-Referans kitap koleksiyonudur. Türkçe ara yüz, MP3 olarak dinleyebilme/indirebilme, atıf araçları ve daha birçok özelliği ile kullanıcı dostu kitap platformudur.

Gale Literary Sources Deneme Erişimi : 8 farklı edebiyat veri tabanı 1,5 milyondan fazla eleştiriler, şiirler, oyun metinleri, yazar biyografileri, makaleler ve alıntılardan oluşan Batı Edebiyatı alanında çalışmalarınıza destek sağlayacak veri tabanları serisidir.