Deneme Veritabanları

IGI Global

IGI Global veritabanı 22.04.2017 tarihine kadar üniversitemiz için deneme erişimine açılmıştır.

InfoSci®-Books veritabanı, sınırsız eşzamanlı kullanıcılara, akademik araştırma alanlarında, 2000-2017 yılları arasında yaklaşık 3.400 referans kitabın 65.000’den fazla tam metin bölümü aracılığıyla arama sonuçlarını tam olarak geri getirebilme olanağı sunar.

InfoSci®-Journals veritabanı sınırsız eşzamanlı kullanıcılara akademik araştırma alanlarındaki 170’den fazla akademik dergi ile 17.000’den fazla tam metin makalesi aracılığıyla arama sonuçlarını tam olarak döndürebilme olanağı sunar.

Konu alanları; İşletme, Bilgisayar Mühendisliği, Eğitim Bilimleri, Mühendislik, Çevre Mühendisliği, Kamu Yönetimi, Kütüphanecilik, Medya ve İletişim, Tıp ve Sağlık Bilimleri, Güvenlik ve Adli Bilimler ve Sosyal Bilimler.

Communication Source

Kitle iletişimi, iletişim teorisi, dil Bilimleri, kurumsal iletişim, fonetik, konuşma patolojisi gibi iletişim ve medya alanındaki çalışmalar için dünyanın en kapsamlı veri tabanı olan communication source veritabanı 15 Mayıs 2017 tarihine kadar deneme erişimine açılmıştır.

 • 750 tam metin dergi
 • 1,100’den fazla temel kaynağın bibliyografik kayıtları ve özetleri
 • Yaklaşık 10,000 terim içeren konuya özel ve taranabilir konu terimleri sözlüğü
 • 1900’e kadar uzanan içerik

Başlık listesi: https://www.ebscohost.com/titleLists/cms-coverage.xls

CINAHL Complete

Sağlık bilimleri, hemşirelik ve sağlık ile ilgili diğer bölümler için CINAHL Complete veritabanı 15 Mayıs 2017 tarihine kadar üniversitemiz için deneme erişimine açılmıştır. CINAHL  hemşirelik, ebelik, yardımcı sağlık bilimleri ve sağlık hizmetleri alanlarında birincil danışma kaynağıdır.

CINAHL Complete kendi alanında dünyanın en kapsamlı veritabanıdır. CINAHL’da indekslenen 1400’den fazla dergi, CINAHL Complete veri tabanında tam metin olarak bulunmaktadır.

CINAHL Complete sadece dergi içeren bir veritabanı değil, komple bir araştırma ve destek aracıdır.

Sociology Source Ultimate

Sosyoloji ve sosyal bilimler bölümleri için geliştirilmiş olan Sociology source Ultimate veritabanı 15 Mayıs 2017 tarihine kadar üniversitemiz için deneme erişimine açılmıştır.

Sociology Source Ultimate, alanında uzman kişiler olan veritabanında en çok belirtilen ve en etkili yazarları kapsayan 26.000’den fazla yazar profiline sahiptir.

 • 1,000’den fazla aktif tam metin dergi
 • 1,000’den fazla hakemli aktif tam metin dergi
 • 620’den fazla gecikmesiz hakemli aktif tam metin dergi
 • 580’den fazla Web of Science and Scopus indeksli tam metin dergi

Başlık listesi: https://www.ebscohost.com/titleLists/sxi-coverage.xls

Konularına göre başlık listesi: https://www.ebscohost.com/titleLists/sxi-subject.xls

Dentistry & Oral Sciences Source

EBSCO tarafından sunulan Dentistry & Oral Sciences Source veritabanı, Diş Hekimliği disiplinindeki araştırmalar için hazırlanmış tam metin veritabanıdır.  15 Mayıs 2017 tarihine kadar kurumumuz için deneme erişimine açılmıştır. BAŞLIK LİSTESİ

Education Source

EBSCO tarafından özellikle Eğitim Fakülteleri için hazırlanıp kullanıma sunulan Education Source veritabanı, 15 Mayıs 2017 tarihine kadar kurumumuz için dene erişimine açılmıştır. BAŞLIK LİSTESİ

 • 2,000’den fazla tam metin akademik dergi içerir,
 • 3,600’den fazla dergiyi özetleriyle birlikte indeksler,
 • 550’den fazla kitap ve monograf içerir,
 • 2,300’e yakın eğitim ile ilgili konferans bildirisi,
 • Türkiye kaynaklı eğitim bilimleri dergileri ve daha birçok kaynak içermektedir

Yoruma kapalı.