ACM (Association For Computing Machinery) Veri Tabanı Deneme Erişimi

Sayın Kullanıcılarımız,

ACM (Association For Computing Machinery) veritabani, 23 Ekim – 30 Kasim 2013 tarihleri arasinda deneme erisimine acilmistir.

Erisim icin;

http://dl.acm.org/

ACM (Association for Computing Machinery)

Association for Computing Machinery (ACM), bilgisayar bilimleri alanındaki en eski (1947) mesleki kuruluştur. Mesleki akademik yayın ve toplantı faaliyetlerinin yanı sıra, dalının Nobel’i sayılan Turing Ödülü’nü veren kuruluş olarak da bilinir.

ACM, bilgisayar bilimine ve son-kullanıcı uygulamalarına odaklanmış 400 bine yakın tam metin makaleyi, son teknoloji hakkındaki 3,500’den fazla ses ve video dosyasını, son kullanıcının tam metinlere erişmesi son derece güç olan 2 binden fazla konferans bildirilerini içeren, bilgisayar bilimleri alanındaki temel danışma kaynağıdır. ACM ayrıca, bilgisayar bilimleri, donanım ve donanım mimarisi, yazılım mühendisliği, teori ve yöntemleri alanlarında dünyanın en yüksek atıf (citation) ve etki değerine (impact factor) sahip olan dergilerini yayınlayan bir meslek örgütüdür. ACM kapsamındaki alanlar şu şekilde sıralanabilir: Yapay zeka, bulut bilişim, grafik / görüntüleme, bilgisayar oyunları, E-öğrenme, interaksiyon dizayn, iletişim, veri madenciliği, veritabanları, otomasyon dizaynı, sistem gömülümü, bağlantı ağları,insan –  bilgisayar etkileşimi, kablosuz iletişim, bilgisayar mimarisi, data yapısı, güvenlik, yazılım, bağlantı mimarisi… Deneme erişiminiz açılmış olup 30 Kasım tarhine kadar veya Üniversiteniz tarafından 200 makale indirildiğinde sona erecekir.

Dergilere ulaşmak için http://dl.acm.org/ adresini kullanabilirsiniz.

ACM hakkında daha detaylı bilgi için http://www.acm.org/ adresini kullanabilirsiniz veya EBSCO Türkiye ile bağlantıya geçebilirsiniz.

Kullanım kılavuzu için http://librarians.acm.org/dl-user-guide-0 adresini kullanbilirsiniz.

Bu yazı Genel kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Yoruma kapalı.